PŘEHLED LÉČEBNÝCH PROCEDUR A OŠETŘENÍ 
PROVÁDĚNÝCH V LÁZEŇSKÉM HOTELU SEVILLA***

Aroma masáž

Tření se zpravidla používá s celými dlaněmi, což má relaxační účinek. Přírodní éterické oleje se používají k úlevě od revmatických bolestí, svalového napětí a obecně relaxace.

Elektrokardiogram

Elektrokardiogram je vyšetřovací metoda, která zaznamenává elektrickou činnost srdce. Každý stah srdečního svalu je doprovázen vznikem slabého elektrického napětí, které se ze srdce šíří až na povrch těla. Toto slabé elektrické napětí (řádově v milivoltech) je možno snímat kovovými elektrodami přiloženými na kůži a po zesílení v ekg přístroji je zapisovat na papír. Nejčastěji se používá deseti elektrod připevněných na hrudník a končetiny, s jejichž pomocí se zaznamenává tzv. dvanáctisvodový zápis. Rozložení elektrod po těle umožní "pohled" na srdce z různých stran.

Plynové injekce

Plynný oxid uhličitý přírodního původu (Mariengas) se podává pod kůži v blízkosti velkých kloubů a páteře. Hlavními účinky jsou úleva od bolesti, zlepšení lokálního oběhu a urychlení procesu hojení. Obvykle se na léčbu rozdělí 200 ml a podává se 50 ml (ve vzácných případech je dávka snížena).

Inhalace

Individuální inhalace homogenního sodového aerosolu má pozitivní vliv na ředění hlenu na stěnách horních a dolních dýchacích cest, brání jejich dehydrataci. Inhaluje se orálně po dobu 5 minut a nazálně po dobu 5 minut.

Klasická masáž

Ruční masáž podporuje krevní oběh a metabolismus v tkáních masírované oblasti. Lokálním účinkem klasické masáže je podráždění receptorů, podpora metabolismu a tím podpora vstřebávání krevních sraženin, otoků, adhezí a také snížení svalového napětí.

Fyzioterapie

Fyzioterapie nebo fyzioterapie je externí aplikace léků. Léčba je zaměřena na přirozené, fyziologické reakce organismu (např. budování svalů, metabolická stimulace) k obnovení, udržení nebo podpoře zdraví.

Laserová terapie

Přímé účinky této metody jsou tepelný efekt a fotochemický účinek, nepřímo to ovlivňuje biostimulaci energie dodávané buňkám, zrychlení procesu hojení. Dále má protizánětlivý účinek, stejně jako analgetický účinek - vstřebávání otoků, uvolnění svalů.

Lymfodrenáž

Působí proti otoku, jmenovitě ve speciální, rozdělené na komory manžety střídavě přetlak a normální tlak vyvíjený na odpovídající části těla, který tlačí tekutinu z tkání do cév. Metoda je vhodná pro otoky horních a dolních končetin, pro posttraumatický edém a proti celulitidě.

Magnetoterapie

Magnetické pole má následující fyziologické účinky: dilataci malých cév, úlevu od bolesti, změnu reologických vlastností pojivové tkáně, relaxaci nebo naopak zvýšení svalového napětí, snížení otoků, zlepšení hojení kostí a lokální metabolismus.

Bahenní zábaly

Bahno se používá ve formě obkladů při onemocněních pohybového aparátu, při gynekologických onemocněních a při onemocněních dýchacího ústrojí. Bahenní zábal tedy představuje formu teploléčby. Teplem dochází k prokrvení a tím ke vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje se vazivo, uvolňuje kosterní svalstvo i hladká svalovina vnitřních orgánů. Výsledkem je menší bolest a navrácení pohyblivosti pohybovému aparátu. 

Oxygenoterapie

Zvýšená dodávka kyslíku doplněná podáváním látek, které pomáhají tělu používat kyslík. Vdechování kyslíku je vhodné pro lidi s onemocněním, jako je diabetes, po mrtvicích nebo srdečních potížích.

Parafinoterapie

Jedná se o metodu termoterapie, při které se teplo přenáší do těla vedením tepla. Používá se parafin s parafínovým olejem, který má teplotu asi 50-60 ° C. Tato aplikace se používá při bolesti malých kloubů na základě osteoartrózy.

Perličková koupel

Mírně teplá koupel / cca. 37 ° C / v termální minerální vodě, do které je vháněn vzduch pomocí roštu s otvory 1 mm.      U velmi jemných vzduchových bublin se provádí mikro masáž pokožky a podkoží, což má relaxační účinek

Reflexní masáž

Suchá a manuální masáž, která odstraňuje reflexní změny v indikovaných tkáních drážděním nervových zakončení kůže, podkožní tkáně a svalů.

Vířivka

Koupel v minerální vodě 37-40 ° C teplý. Kombinuje účinky termální vody a minerálů - pokožka absorbuje minerály obsažené ve vodě. Koupel příznivě ovlivňuje krevní oběh, zažívací trakt a má relaxační účinky.

Termální lázeň

Koupel v přírodní minerální vodě s teplotou 37 - 38 ° C (nebo 40 ° C). Vana je myorelaxierendová, spasmolytická a analgetická. Chemická, tepelná a tlaková dávka v lázni má v důsledku toho za následek odstranění průvodních reflexních příznaků u degenerativních onemocnění pohybového aparátu, což opět vytváří vrozené podmínky pro rehabilitaci.

Rašelinové zábaly

Rašeliniště představuje nepředvídatelnou léčbu a prevenci chronických onemocnění. Jedná se o jednorázové balíčky, které fungují postupným zahříváním postižené oblasti, což způsobuje místní průtok krve a tím urychluje metabolismus. Toto balení je zvláště výhodné pro gynekologickou a revmatickou diagnostiku.

Pitná kúra

Pitná kúra je důležitou (u ledvin a močových cest jednou z hlavních) lázeňské léčby. Průběh pití je založen na skutečnosti, že pacient vypije určité množství minerální vody jednou nebo třikrát denně, jak stanoví lékař. Doporučené množství je 1,5 - 2 litry denně. Minerální voda ovlivňuje tělo, když je spotřebována jeho teplem, chemickým složením a objemem. Voda mění složení moči, urychluje vodní rovnováhu, stimuluje ledviny a má pozitivní vliv na žaludeční pohyblivost. Příjem vody před jídlem zvyšuje účinnost minerálů a vede k jejich lepší absorpci. Nejdůležitější součástí pití je režim předepsaný lékařem. V klidné atmosféře letoviska se tělo snadno přizpůsobí doporučenému pitnému režimu, takže návyk přetrvává i po ošetření.

Suchá plynná lázeň CO2

Pacient je uvězněn v krku v plastovém sáčku naplněném oxidem uhličitým. Cítí teplo, uvolnění a uklidnění. Zvyšuje se oběh mozku a svalů. Suché balení je vhodné pro lidi, kteří nejsou schopni používat lázně s kyselinou uhličitou / kvůli maceraci kůže.

Ultrazvuk

Aplikace ultrazvukových vln pro relaxační relaxaci svalů pomocí mikro masáže a mírného zahřátí. Místní zlepšení perfúze je spojeno s degenerativními chorobami kostí a kloubů. Metoda se také používá pro chronickou artritidu posttraumatických stavů.

Podvodní masáž

V této přihlášce je ukázán kombinovaný účinek koupele v mírně teplé vodě / 37 ° C / a masáž tlakovou vodou.          Tato aplikace není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem nebo srdečními chorobami.

Vodní aerobik

Vystupuje ve skupinách nebo jednotlivě. Kromě přímých terapeutických gymnastik mají účinky vody a tepla v bazénu další pozitivní účinek. Výjimečné výsledky v léčbě poruch pohybového aparátu.                                                     Předpisy: 3krát týdně po dobu 20-30 minut, s soukromou lekcí je také možné denní používání.

Vířivá vana

Středně teplá koupel ve vířící vodě, kde ovlivňuje termoreceptory a mechanoreceptory a tím stimuluje pokožku a podkožní tkáň a také zlepšuje krevní oběh, což má pozitivní vliv na bolestivé kožní buňky, jizvy a chronický otok. To také zlepšuje lymfatický oběh. Je zvláště vhodný pro posttraumatické podmínky.